Publikacje - Dom u Waki

Przejdź do treści
Od Be Do Zet

W lutym 2008 Bogusław Zięba wydał książkę dla dzieci pt. „Od Be Do Zet“.
Książka opisuje przygody grupy dzieci wokół tajemniczej postaci, która wyznacza im dziwne zadania. Dzieci pokonują przeszkody w odkurzaczu, wydostają się ze świata „wstecz“, walczą z chomikiem i ratują swoich przyjaciół w komnatach rządzonych przez olbrzymią mumię. Wszystkie przygody w dziwny sposób łączą się z przysłowiami polskimi i równoczesnym pojawianiem się woźnego w ich otoczeniu.
Ponadto książka była prezentowana od marca 2015 do maja 2020 na łamach tygodnika Góral Info. Jest także do odsłuchania na kanale Youtube
Blechhammer

W listopadzie 2009 nakładem tego samego wydawnictwa DSP wyszła kolejna książka Bogusława Zięby pt., „Blechhammer“.
Jest to publikacja przedstawiająca ostatni lot Latającej Fortecy, która rozbiła się w 1944 roku na terenie Podhala. Książka przedstawia załogę, opisuje historię amerykańskiej grupy bombowej stacjonującej w południowych Włoszech, omawia przygotowania do ostatniego lotu, bombardowanie celu, dramatyczne zajścia na pokładzie, ratunek na spadochronach, eksplozję bombowca i wreszcie dalsze losy poszczególnych członków załogi.
Pozycja jest do nabycia w internecie lub bezpośrednio u autora pod abeiz@gmx.net
Więcej o rozbitej na Podhalu Latającej Fortecy można znaleźć pod B-17 44-6412
Ziębie Zapiski, Czyli Cnotliwe Trele Tautogramowe Przetasowane Pytlikiem

O abecadle to rymowanki,
Gdzie pięknym paniom spadają wianki,
Gdzie męska duma w żart obrócona,
Winien więc czytać i mąż i żona.
Kto czytać nie chce - oko niech cieszy,
Bo Pytlik Zygmunt też w środku grzeszy.

"Ziębie Zapiski, Czyli Cnotliwe Trele Tautogramowe Przetasowane Pytlikiem" to kolejna pozycja na naszym koncie. Broszura zawiera 23 kompozycje i tyle samo stron objaśniających trudniejsze wyrazy. Całość ozdobił swoimi rysunkami znany na Podhalu i w Polsce grafik, Zygmunt Pytlik. Pozycja wydana została w czerwcu 2011 nakładem wydawnictwa DSP w Chicago.
Pogniywany Nepomuk

„Pogniywany Nepomuk” to szeroko rozpięta, barwna powieść, będąca pokłosiem zainteresowań Bogusława Zięby historią Podhala, a w szczególności okolic, które zna od dzieciństwa i nadal regularnie przemierza. Jej fabuła nawiązuje do dramatycznych wydarzeń, które miały miejsce w ciągu kilkudziesięciu lat xix wieku w Czarnym Dunajcu, Chochołowie, Poroninie, Dzianiszu, Witowie, Nowym Targu, a nawet w Nowym Sączu i Tarnowie. W tym czasie miał miejsce długoletni spór o dobra czarnodunajeckie, Porusyństwo z 1846, a szczególnie mające miejsce w Chochołowie dramatyczne wypadki w trakcie powstania i bezpośrednio po jego zakończeniu.
Książka jest do nabycia w księgarni internetowej Astraia
Dzwoń 889 414 393 lub 697 093 334
Projekt: Bogusław Zięba
Wróć do spisu treści